Samsun’un Havza ilçesinde neler oluyor.

Samsun’un Havza ilçesinde neler oluyor. Geçtiğimiz günlerde bir haber sitesinin yaptığı habere göre Samsun’un Havza ilçesi Mısmılağaç mahallesinde bulunan bir kaçak yapıyı 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış gibi gösterip kaçak yapıya yapı kayıt bel

Samsun’un Havza ilçesinde neler oluyor.

Samsun’un Havza ilçesinde neler oluyor. Geçtiğimiz günlerde bir haber sitesinin yaptığı habere göre Samsun’un Havza ilçesi   Mısmılağaç mahallesinde bulunan bir kaçak yapıyı 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış gibi gösterip kaçak yapıya yapı kayıt beldesi almaya çalıştılar.

Yapılan haberlere göre Arif Acar isimli bir vatandaş Mısmılağaç mahallesinde bulunan kendisine ait arsaya yaptırmış olduğu samanlık depoyu İmar Barışından yararlanmak için 31 Aralık 2017 tarihinden  önce yapılmadığına  dair CİMER’e  şikayette bulunuldu. Yapılan şikayet üzerine söz konusu olan yapı için  Havza Belediyesi tarafından kaçak yapı oluğu gerekçesi ile tutanak tutuldu.

Havza ilçesine bağlı Mısmılağaç mahallesinde Arif Acara  ait arsaya yapılan kaçak yapı için tutanak tutulduğu ancak yıkım yapılmadığı öğrenilmişti.

Çıkan Haberler üzerine havzahaber.tv Açıklama yapan Arif Acar

Arif Acar; “14.10.2015 yılının bedeli karşılığı satın aldığı arsanın şahsi tapulu yerine aynı yıl içerisinde dolgu ve altyapıyı yapmaya başladığı sırada, yan parselde bulunan bir vatandaş tarafından ön alım davası açılarak ihtiyati tedbir konuldu. Almış olduğum 2015 yılındaki çelik çatı evimin önünde 1,5 yıl bekledi. 2017 yılında mahkeme bittiğinden dolayı tedbir kararı kalkıp Belediye hudutları içerisinde sundurmalarda montajlı olduğu için belediyeden herhangi bir ruhsat gerektirmediğinden dolayı inşaatıma devam ettim, belediyeden herhangi bir işlem yapılmadı. Daha sonra belediyeye şikayet olduğundan dolayı inşaat durdurulmuş beklemeye bırakılmıştır. Davanın 2017 yılının 9. Ayında sonuçlanması ile bu arsanın içerisine beton plakaj yapılarak, demir montajlı ve cıvatalı, çelik sundurma yapılıp, yanları ve üstü açık şekilde bekletilmiştir.  ” dedi.

Belediye Fen işerine şikayetten dolayı, inşaat durdurulmuş fakat yeni çıkan 2018 yılında çevre ve şehirciliğin imar affı başvurulmuş olduğunu belirten Acar; “Bu belgeden sonra alınan müsaade ve ruhsat ile deponun yanları kapatılmıştır ve depo tamamlanmıştır. Bana bu konu hakkında dava açanlar ve haberimi yaptıranlar. Bana husumeti olan aramızda mahkemelik olduğum şahıs ve sürekli tehdit edildiğim bir kişi tarafından yapılmakta olup, kamuoyu bunu bilmektedir. Ayrıca aynı şahıs benim yerime 2015 yılında tedbir kararını koyan kişileri de para karşılığı arsanın yerine çok aşırı para teklif ederek bu davaları açtırmıştır ve bunu mahkemede tanıklarda ifade etmiştir. Ben inşaatımı ne hazine arazisine ne bir meraya ne bir tarlaya nede bir kamu arazisine yapmadım.  Benim yerim şahsi tapulu yerimdir. Ve belediyenin imarlı yerindedir. Çelik korsiyumlu bir sundurmadır. Ne burası 5 katlı bina nede fabrikadır.  Çevresine zararı olmayan bir yerdir. Kesinlikle herkes gibi nasıl yüzlerce binlerce insan imar affından yararlandıysa bende bir vatandaş olarak bu aftan yararlandım” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ