Vezirköprü öğrencileri Klasik müzik eşliğinde kitap okuma alışkanlığı kazanıyor

Vezirköprü’de Göl Ortaokulunda öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla 'Klasik Müzikle Kitap Okuma Saatleri' projesi Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanarak hayata geçirildi.

Vezirköprü öğrencileri Klasik müzik eşliğinde kitap okuma alışkanlığı kazanıyor

Vezirköprü Göl Ortaokulunda Müzik Öğretmeni Ferhat Doğan tarafından hazırlanıp yürütülen bu proje okuma alışkanlığını geliştirmek için beğenilen bir projeyi yaşama geçirdi.

 Ferhat Doğan; Öğrenciler kitap okurken bir yandan da klasik müzik dinleyerek günün yorgunluğunu atıp,  kitaplarında anlatılan olayın kurgusunu müzik desteğiyle hayalinde daha farklı canlandırıyor. Projenin başladığı günden bugüne bir çok öğrencinin daha fazla kitap okuduğu ve kitap okumaya daha fazla güdülendiği, hem okumaya hem de müziğe olan ilginin arttığı gözlemlendi." dedi.

Müzik öğretmeni Ferhat Doğan, bu projenin yanı sıra “Neşet Ertaş Türküleri Konseri” , “Ses Yarışması”,   “Kültürel Derleme Çalışması”, “Aşık Veysel Türküleri Dinletisi”, “Karaoke Yarışması” gibi bir çok projeler uygulayacaklarını da ekledi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ