Havza'dan Yemen’e Yardım Eli

Havza İlçe Müftüsü İlyas Akyazı Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığınca yaklaşık 4 yıldır süren iç savaş nedeniyle kıtlık yaşanan Yemen için başlattığı "Yemen'e Sessiz Kalma" yardım kampanyası kapsamında, 23 bin liranın yardım hesabına yatır

Havza'dan Yemen’e Yardım Eli

Havza İlçe Müftüsü İlyas Akyazı Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığınca yaklaşık 4 yıldır süren iç savaş nedeniyle kıtlık yaşanan Yemen için başlattığı "Yemen'e Sessiz Kalma" yardım kampanyası kapsamında, 23 bin liranın yardım hesabına yatırıldığını bildirdi.

Müftü Akyazı, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 2015 yılında ortaya çıkan iç karışıklıkların sonucu Yemen’de insanların zor durumda olduklarını belirterek; “Yaklaşık 18 milyon 800 bin kişi insani yardım veya korumaya ihtiyaç duyarken; Yemen halkı, gıda yetersizliği ve sağlık sorunları nedeniyle hayatta kalma mücadelesi veriyor. Biz Müslümanlar olarak dünyanın neresinde zulüm var ise oraya yardım eli uzatmak ile mükellefiz. Yemen’de Müslüman kardeşlerimizin de ihtiyaçlarına da duyarsız kalamayız. Bu amaçla "Yemen'e Sessiz Kalma"  sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında ilçemizde yardım toplandı” dedi.

Bu kapsamda ilçe merkezi ve kırsal mahallerdeki camilerde toplanan 23 bin liranın ilgili yardım hesabına yatırıldığını aktaran Akyazı, şöyle konuştu; “Yardımda bulanan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Yemen Müslümanlarına destek vermek isteyenler, ‘bagis.tdv.org’ internet adresinden online bağış yapabilirler. Bunun yanı sıra "YEMEN" yazıp 5601'e kısa mesaj göndererek 10 lira bağışta bulunabilir. Vatandaşlarımız ayrıca vakfımızın banka hesap numaralarından bağış yapabilir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ