Vezirköprü’de Ortaokul Öğrencilerine Bocce Kursu Açıldı

Vezirköprü ilçesinde, Vezirköprü Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünde katkılarıyla Bocce Kursu Açıldı.

Vezirköprü’de Ortaokul Öğrencilerine Bocce Kursu Açıldı

Vezirköprü  ilçesinde, Vezirköprü  Halk eğitim Merkezi  Müdürlüğü ve Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünde katkılarıyla  Bocce Kursu Açıldı.

Vezirköprü Atatürk Ortaokulu  öğrencilerine açık havada  Antrenör Ömer Şamil İlhan tarafından 1.5 ay  boyunca hafta içi her gün  2 gruba 4 ile 6 saat arası Bocce kursu açıldı.

Açılan kursa 29 ortaokul örgencisi katılım sağladı.  

 Dünyanın en popüler açık hava oyunlarından olan Bocce oyununun özel bir atletik yapı gerektirmediğini söyleyen  Antrenör  “Ömer Şamil İlhan"  Kuralları basittir. Sohbet ve diyaloğa dayalı, sosyal bir oyundur. Eğimi çok fazla olmayan toprak, kum, çakıl, çim gibi kolayca bulunabilen boş alanlarda oynanır."dedi. Bocce'nin beş kıtada yaygınlaşmış milyonlarca insana hitap eden bir dünya sporu olduğunu vurgulayan Antrenör  “Ömer Şamil İlhan"  Bocce aynı zamanda gerçek bir 'Herkes İçin Spor' uygulaması. Genç-yaşlı, kadın-erkek, engelli-sağlıklı, zengin-fakir, toplumun tüm kesimlerine hitap eden bir oyun, bir egzersiz, bir spor. Okul öncesi dönemde çocukların bedensel koordinasyon becerilerini geliştirmelerine önemli bir katkı sağlayacak, diğer yandan ileriki yaştaki bireylerin ise aynı becerileri yitirmelerine engel olabilecek bir egzersiz biçimidir." diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ