Vezirköprü'de cinsel istismar Konferansı verildi

Vezirköprü İlçesinde jandarma Komutanlığı ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliği tarafıyla düzenlenen çocuğa yönelik ihmal ve istismar Konferansı verildi.

Vezirköprü'de cinsel istismar Konferansı verildi

 

Vezirköprü’nün Göl Ortaokulunda gerçekleştirilen konferansla Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü Uzman Psikolog Zeliha Şahin istismar ve türleri fiziksel duygusal ve cinsel istismar iyi veya kötü Dokunma konuları sunum yaptı.
Vezirköprü de düzenlenen konferansa samsun İl jandarma Komutanlığı çocuk ve kadın kısım amirliğinden Jandarma Astsubay Aylin Komiser Şimşek, vezirköprü Jandarma komutanlığı’nı Üsteğmen Selçuk Yılmaz, ilkadım İlçe Sağlık Müdürlüğü psikoloğu Ceylan Hasçelik katıldı.
Şahin her dokunmanın bir cinsel istismar olmadığını belirtti. Başına dokunarak Sevgi göstermesi istismar değildir dedi Eğer Dokunuş çocuklarının ağız göğüs cinsel bölgelerine kalça kısımlarını şeklinde özel bölge olarak tanımladığımız da yerlerine olursa Bunlar istismara girer diyerek cinsel istismar aile içinde bir gerçekleşebilir dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Eğitim şube müdürü kız çocukların erken evlendirme konusuna değindi.
Yaptığı konuşmada 15 ile 16 yaşlarında çocuğun evlendirilmesi uygun olmadığını belirterek Çünkü kişisel gelişimini tamamlamamış yetişkin bir birey haline gelmemiş küçük kızlarımız evlendikten sonra da ciddi sorunlarla karşılaşıyor.
Evlilik ilerleyen yaşlarda mutlaka olur siz veliler olarak onların okunması ve meslek sahibi olması için çaba gösterin diye konuşmasını yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ