HAVZA'DA HIRSIZLAR YAKALANDI

Havza Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri ile Havza Jandarma komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyonla 2 kişi yakalandı.

HAVZA'DA HIRSIZLAR YAKALANDI

Havza Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri ile Havza Jandarma komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyonla 2 kişi yakalandı.

Samsun'un Havza ilçesinde özel bir kargo şirketini soyan zanlı ile Hafta sonları ilçede bulunan kurumları soyan bir kişi iki ayrı operasyon ile tutuklandı.

Edinilen bilgilere özel bir kargo firmasında ödemeli ürünlerin kaybolması sonucu Havza Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş ekipleri inceleme başlattı. Mersin escort yapılan incelemelerde firma çalışanlarından birinin gelmemesi üzerine çalışmalarını hızlandıran ekipler yapılan istihbarat çalışmaları sonunda kardeşinin kimliği işe başlamış olan ve hakkında 12 ayrı suç kaydı bulunan cezaevi firarisi Hakan E. (21) olduğu bilgisine ulaştılar. Kırsal mahallede kaldığı tespit edilen Hakan E. (21) Emniyet ve Jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonla yakalandı. Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlının ayrıca ulusal medyada haber olduğu daha önceden çalıştığı bir pizza şirketinin Kocaeli’de bulunan şubesine girerek hırsızlık yaptığı, tutukladıktan bir süre sonra serbest bırakılan şahısın aynı pizza firmasına ait 3 şubeyi soyduktan sonra tekrar yakalandığı bilgisine ulaşıldı.

Yapılan ikinci operasyonda ise ilçede bulunan resmi kurumlardan hırsızlık yapan bir kişi yakalandı.

Edinilen bilgilere göre bir hafta ara ile ilçe merkezinde bulunan resmi kurumları soyan 3 ayrı suçtan sabıkası olan ve cezaevi firarisi Aslan Ş. (26) çaldığı eşyaların bir kısmı ile kaldığı otel odasında yakalandı.

Asayiş ekipleri tarafından şehir merkezinde yapılan kamera kayıtları takibinde, Zanlı Aslan Ş. (26) şehir merkezinde bulunan Tarım makineleri işyeri ve Kaplıcalar Aile Sağılığı Merkezi ile bir hafta sonrasında Ilıca İlkokulu ve Ilıca Aile Sağlığı merkezinin hırsızlık olayının faali olduğunu tespit ettiler. Bu hırsızlık olaylarında toplamda 9 laptop, 1 cep telefonu, 1500 lira nakit para ve çok sayıda narkotik ilaç çalışmıştı. Çalıntı mallardan bulunanlar sahiplerine teslim edilirken. Aslan Ş. (26) çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KAYNAK: http://www.havza25mayis.net

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ