Vezirköprü'de 21 Mart Dünya Ormancılık Günü nedeniyle Vezirköprü'de şehitler adına fidanlar dikildi

Vezirköprü'de 21 Mart Dünya Ormancılık Günü nedeniyle Vezirköprü'de şehitler adına fidan dikme programı düzenlendi.

Vezirköprü'de 21 Mart Dünya Ormancılık Günü nedeniyle Vezirköprü'de şehitler adına fidanlar dikildi

VEZİRKÖPRÜ HABER - Vezirköprü'de 21 Mart Dünya Ormancılık Günü nedeniyle Vezirköprü'de şehitler adına fidan dikme  programı düzenlendi.

Programda ilk önce saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Orman İşletme Müdiresi Meryem Burçin Irmak yaptı. Irmak, ormanların korunması, geliştirilmesi ve verimli işletilmesine dikkat çekerek, ormanlardan tükenmeyecek şekilde faydalanılması gerektiğini belirtti.

Garnizon Komutanı Selçuk Yılmaz, şehit Kerim İşleyen adına ilk fidanı dikti.

En Değerli Miras Ormanlar

Orman İşletme Müdiresi Meryem Burçin Irmak, Avrupa’da 13 bin bitki çeşidinin 10 bininin Türkiye’de bulunduğunu, 3 bin 500 çeşidinin ise sadece Türkiye'de yetiştiğini ifade etti. Ormanların insan sağlığı üzerinde duran ve sayısız yararlarına vurgu yapan Burçin Irmak, çocukların gelecekte karşılaşabilecekleri en önemli problemin hava, su ve çevre kirlenmesi olduğu, bunu önlemenin tek yolunun çocuklara bırakılacak en değerli mirasın ormanlar olduğunu vurguladı.

Yağınözü İlk-Ortaokulu bahçesindeki yaklaşık 3 dönümlük alana 1994 yılında Silopi'de şehit olan Yağınözü Mahallesi’nde Şehit Kerim İşleyen adına hatıra orman oluşturmak amacıyla 200 adet sedir, selvi, ve defne fidanı dikildi. Fidan dikme etkinliğinin ardından yemek ikramında bulunuldu.

KAYNAK: SAMSUN HABER 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ