BİZE BÖYLE ANLATILMADI...

Alman Eğitimci ve Öğrencilerin Büyük tedirginlikle geldikleri Vezirköprü'de umduklarının tersiyle karşılaşınca şaşırdılar.. Vezirköprü'de Köprülüler Anadolu Lisesi proje kapsamında Alman eğitimci ve öğrencileri ağırlandı

BİZE BÖYLE ANLATILMADI...

VEZİRKÖPRÜ HABER - Gençlik Köprüsü Türküye-Almanya projesi kapsamında Almanya’dan 2 öğretmen ve 15 öğrencinin Vezirköprü Köprülüler Anadolu Lisesinin misafiri olduğu, öğrencilerin yurtlarda ve aileler tarafından ağırlandı. Koordinatörlüğünü Öğretmen Emine Baysal’ın yaptığı proje kapsamında okulda basın mensupları ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan , Okul Müdürü Resul Özata’nın da katıldığı söyleşi düzenlendi.

Vezirköprü, Havza, Samsun ve Amasya’yı gezen öğrenciler izlenimlerini anlattılar. En çok Atatürk Evi, Osmanlı eserleri ve diğer tarihi mekanları beğendiklerini belirten misafir öğrenciler, Türk insanını misafirperver ve yardımsever bulduklarını, herkesin kendileri için bir şeyler yapmaya çalıştıklarını söylediler.Alman ailelerin tedirginlikleri olduğunu, 3. denemede geldiklerini, polemikten uzak kültürler arası ön yargıları yok ettiklerini belirttiler.

Okulda öğrencilerle 1. Dünya Savaşı ve 2. Dünya Savaşı’nın etkenleri ve sonuçları konuşulduğu, değişimlerle ilgili sergi hazırlandığı kaydedildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan dünyada yaşamak için herkese yer olduna olumlu yansıyacağını söyledi. Daha önce 2 öğretmen ve 18 öğrenci ile Almanya’ya gidildiği, koğunu, bu projelerin iki ülke arasındaki ilişkiler olumlu katkı sağlayacağını ve gelecekte dünya barışınuk olan 15 öğrenciden 9 öğrencinin Türk kökenli Alman öğrenciler olduğu belirtildi.

kaynak - samsun haber 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ