Gaziler bir araya geldi

Vezirköprü'de Bir Hilal Uğruna" projesi kapsamında meydana gelen etkinlikte Habibfakı İlkokulu-Ortaokulu tarafından gaziler bir araya getirildi.

Gaziler bir araya geldi

VEZİRKÖPRÜ HABER - Vezirköprü'de Bir Hilal Uğruna" projesi  kapsamında meydana gelen etkinlikte  Habibfakı İlkokulu-Ortaokulu tarafından gaziler  bir araya getirildi.

Vezirköprü Garnizon Komutanı Selçuk Yılmaz, Okul Müdürü Akif Bedük, gaziler, şehit yakınları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. kitlenin 5-8 sınıfların olduğu projenin amacının öğrencilerin şehit aileleri ve gazilerle buluşturmak, şehitlerin aziz hatıralarının yad edilmesi, şehit mezarlarının temiz ve bakımlı hale getirerek, bayrak bilinci oluşturarak, ortak değerler etrafında birleşme farkındalığı meydana getirmek olduğu belirtildi. Öğrencilere terörün acımasız yönünün gösterilmesi ve gazilerin anılarının paylaşılmasının hedeflendiği proje kapsamında Güneydoğu ve Kıbrıs gazilerinin okula davet edildiği, öğrencilerle söyleşi gerçekleştirildiği ifade edildi. Şehit Er İsmail Kartal’ın mezarı başında İstiklal Marşı okunup saygı duruşunda bulundu ve dua edildi. Öğrenciler yapılan etkinlikten etkilendiklerini şehit, gazi, vatan, bayrak kavramlarının en kutsal ortak değerlerin bu uygulama ile kendilerinde daha da perçinlendiğini belirttiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ