Şahin Yuvası projesi kapsamında ulusal ve uluslararası maceraperestlere hizmet vermeye başlayacak.

Şahinkaya Kanyonu' Şahin Yuvası projesi kapsamında ulusal ve uluslararası maceraperestlere hizmet vermeye başlayacak.

Şahin Yuvası projesi kapsamında ulusal ve uluslararası maceraperestlere hizmet vermeye başlayacak.

VEZİRKÖPRÜ HABER - 19 Mayıs tarihinden itibaren Samsun'un Vezirköprü ilçesindeki   'Şahinkaya Kanyonu'  Şahin Yuvası projesi kapsamında ulusal ve uluslararası maceraperestlere hizmet vermeye başlayacak

Şahin Kaya Kanyonu’nda yılın 365 günü, Base Jump, Slackline, highline, kaya tırmanışı, kano, sup ve paramotor sporlarının yapılabilmesine olanak sağlıyor. “Yüksek Şeyler Arıyorum” sloganıyla Türkiye’yi karış karış dolaşan ve bulduğu uçurum noktalarından atlayarak yeni exit (atlayış) noktaları oluşturan base jumper (serbest atlayış) Cengiz Koçak tarafından ekstrem sporlar potansiyeli keşfedilen kanyon, Samsun Belediyesi'nin de desteği ile kısa bir süre içerisinde dünyanın en önemli ekstrem sporlar merkezi olma yolunda ilerliyor. Kanyonu keşfeden ve ‘Şahin Yuvası’ projesinin mimarı olan Türkiye’nin ilk ve Tek Profesyonel Base Jumperi Cengiz Koçak, yakında turizme ve spora açılacak olan Şahinkaya Kanyonu’nu ve ‘Şahin Yuvası’ projesinin aynı zamanda koordinatörlüğünü üstleniyor.

19 MAYIS HAFTASINDA, 19 ÜLKEDEN 19 SPORCU

19 Mayıs haftasında, 19 ülkeden 19 sporcunun katılımıyla açılmış olacak. Festival havasında geçecek olan etkinlikte, 19 base jumper şimdiye kadar Türkiye’de açılmış olan en yüksek atlayış noktası olan Şahinkaya Kanyonu ‘Nomad’ noktasından peş peşe atlayacak. Festival  Samsun Vezirköprü’de 3 gün boyunca devam edecek.

Cengiz Koçak Kim ?

Henüz 7 yaşında paraşütçü olmaya karar veren Cengiz Koçak eğitimini bu yönde şekillendirdi ve 1997 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri Paraşüt Milli Takımından çağrıldı. Çok uzun yıllar boyunca binlerce atlayış yapan sporcu emekli olduğu 2011 yılında, hayatının merkezine oturan Base Jump atlayışlarına başladı. O günden bu güne kadar dünyanın ve Türkiye’nin birçok noktasından yüzlerce Base Jump atlayışı gerçekleştiren Cengiz Koçak, Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel Base Jumper’ı oldu. Onu profesyonelliğe taşıyan ve diğer Base Jumper’lardan ayıran şey, tüm hayatını bu spora adamasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ