VEZİRKÖPRÜ BELEDİYE SPOR BAŞKANIN'DAN GÜNDEMİ SARSAN AÇIKLAMA GELDİ

Vezirköprü Belediye Spor Kulübü başkanı Bünyamin Başar ve yönetim kurulu üyeleri basın toplantısında çarpıcı açıklamalar bulunarak vezirköprü gündemini değiştirecek açıklamalarda bulundu.

VEZİRKÖPRÜ BELEDİYE SPOR BAŞKANIN'DAN GÜNDEMİ SARSAN AÇIKLAMA GELDİ

Vezirköprü Belediye Spor Kulübü başkanı Bünyamin Başar ve yönetim kurulu üyeleri basın toplantısında çarpıcı açıklamalar bulunarak vezirköprü gündemini değiştirecek açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarda bulunan başkan Başar şunları söyledi. " Bizler göreve geldiğimiz ilk günki söylemlerimizde Vezirköprü Belediye Spor ' umuzun gençlere nasıl destek olup onların geleceğine katkıda bulunmak ve bir Vezirköprü'lü spor sever ,taraftar ve yönetim olarak İlçemizi en iyi şekilde nasıl temsil ederiz den yola çıkarak yol haritamızı ona göre belirlemiştik. Sürecin başlangıcında 11 kişilik yönetim ile yola çıkmamıza rağmen,daha sezonun ilk haftalarından itibaren pes eden arkadaşlarımız olmuştur.Ne yazık ki ardı ardına gelen istifalar ile geldiğimiz bu süreçte yönetim kadromuz 6 ya düşmüştür. Ben ve kalan yönetim de ki arkadaşlarımız ile pes etmeden sonuna kadar büyük bir özveri ile mücadele etsekte maddi olanakların kısıtlı olmasından dolayı geldiğimiz nokta da kaçınılmaz olmuştur.Bizler hiçbir zaman bahanelere sığınmadık. Aksine tüm olumsuzluklara rağmen halen görevimizin başında olduk. Başlangıç ta maddi olarak bizlere bir sürü vaatlerde bulunan kişileri gördük ki boş vaatleri olmuştur. Kulübümüzün en büyük sıkıntısı maddiyat olmasına karşın yapılan , söylenen ve de verilen destekler ortadadır. Boş laflar ile gemi yürümezdi. Zaten yürümedi de. Sadece Vezirköprü Belediye Spor küme düşmemiştir. Tüm Vezirköprü küme düşmüş ve düşürülmüştür. Bunun vebali Vezirköprü'de yaşayan herkesin dir.Kimlerin ne kadar destek olduğu ortadadır. Bütün bunların yanı sıra takım içerisinde ki bazı sporcu kardeşlerimizin de " Para almazsak oynamayız deyip çok kritik maçlar da maça çıkmayışı , ikna edilseler de maça çıkıp oynamayışı ve buna ilave bu kardeşlerimizin Vezirköprü'lü oluşu da çok acı bir trajik sonu hazırlamaya yetmiştir bile. Hatta daha da ileri gidenler olmuştur.Parasını alamadı diye birilerini araya koyup beni Klüp başkanı olarak tehdit etme boyutlarına kadar vararak hadlerini aşmışlardır. Şimdi soruyorum tüm kamuoyuna. Bizler spor kulübü müyüz yoksa ticaret hanemi ? Bizlerin niyeti sadece Vezirköprü sevdalısı olmamızdan dolayı gençlerimizin geleceğine katkıda bulunmak adına yaptığımız bu görev de bizlerin nasıl bir art niyeti olabilirki? Sadece amacı kötü alışkanlıklardan uzak olup spor yapmak olan bu topluluğu yönetmek istememiz suç mu ? Varımızı yoğumuzu ortaya koyarak yaptığımız bu mücadelede bizleri yanlız bırakan kurum ve kişiler ile sporcularımızı tarih asla unutmayacaktır.

Sonuç olarak tekrar söylüyorum ki sadece Vezirköprü Belediye Spor değil tüm Vezirköprü küme düşmüş ve düşürülmüştür. Yönetim olarak 20 Temmuz ' da tekrar toplanıp seçim kararı alacağız. Bu seçim de aday olmayacağız. Aday olacak yeni yönetime de destek olmaya hazırız. Kulübün sporcu ve bazı esnaflara olan borcunun da ödenmesi için Vezirköprü Belediye başkanı ile yaptığımız görüşme neticesinde bu borçların Belediye tarafından ödeneceğini beyan ettiler.Kendilerine şahsım ve yönetim olarak teşekkür ediyorum. Ayrıca başkanlığım süresince şahsıma ve kulübümüze maddi manevi destek olan tüm kişilere de teşekkür ediyorum. Kimseye küs değilim. Sadece üzgünüm. İnşallah Vezirköprü kazanır. Vezirköprü Belediye Spor çok daha iyi yerlerde olur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum , dedi.

Osman Kalyoncu. Spor Yazarı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ