Samsun'da AK Parti'nin İlçe Belediye Başkan adaylarının isimleri şöyle

SAMSUN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ İSİM LİSTESİ SIZDI

Samsun'da AK Parti'nin İlçe Belediye Başkan adaylarının isimleri şöyle

Samsun'da AK Parti'nin Samsun İlçe Belediye Başkan adaylarının kimler olacağı merak edilirken, sosyal medyada AK Parti'nin Samsun İlçe Belediye Başkan adaylarının olduğu iddia edilen bir isim listesi yayınlandı. AK Parti Samsun İlçe Belediye Başkan adaylarına ait olduğu iddia edilen ve resmiyeti henüz netlik kazanmayan listeye göre, Samsun'da 3 ilçe MHP'ye bırakıldı. Söz konusu resmi olmayan listeye göre Samsun'da MHP ittifakına Terme, Alaçam ve Asarcık ilçeleri bırakıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 19 Ocak 2019 tarihinde Samsun'a yapacağı ziyarette AK Parti Samsun İlçe Belediye Başkan adaylarının isimlerini açıklayacak. O tarihe kadar yayınlanan listelerin resmiyeti bulunmazken, bugün sosyal medyada yayınlanan ve adayların isimlerinin yer aldığı listeye göre Samsun'da AK Parti'nin İlçe Belediye Başkan adaylarının isimleri şöyle.

İlkadım-Erdoğan Tok

Atakum-İshak Taşçı

Canik-Zihni Şahin

 Tekkeköy-Hasan Togar

Çarşamba-Halit Doğan

 Terme-MHP İttifak

Havza-Sebahattin Özdemir

 Bafra-Hamit Kılıç

 Vezirköprü-İbrahim Edis

Kavak-İbrahim Sarıcaoğlu

 19 Mayıs- Osman Topaloğlu

 Salıpazarı-Halil Akgül

 Ayvacık-Halil Kalaycı

Ladik-Selim Özbalcı

Yakakent-Hüseyin Kıyma

Asarcık-MHP ittifakı-Şerif Kılağuz

Alacam-MHP İttifakı

İKİNCİ LİSTEDE MHP'YE 5 İLÇE İDDİASI YER ALDI Öte yandan sosyal medyada Samsun'da İlkadım ilçesinin MHP ittifakına verildiğini gösteren bir liste daha yayınlandı. AK Parti'in Samsun İlçe adaylarının ve ittifak kapsamında MHP'ye bırakılan ilçelerin yer aldığı ikinci listede ise İlkadım, Kavak, Havza, Asarcık ve Alaçam ilçelerinin MHP'ye bırakıldığı yer aldı.

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

 AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, son günlerde sosyal medya ve bazı yayın organlarında yer alan paylaşımlar ve haberlerde ilçe belediye başkan adaylarının belli olduğuna yönelik listelerin dolaşması üzerine açıklama yaptı. AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Son dönemde, özellikle de bugün öğle saatlerinden itibaren sosyal medya ve bazı yayın organlarında ilçe belediye başkan adaylarımızın belli olduğuna yönelik listeler dolaşmaktadır. Bir kez daha özellikle belirtmek isterimki belediye başkan adaylarımız, 19 Ocak Cumartesi günü saat 14.00'da Yaşar Doğu Spor Salonu'nda düzenleyeceğimiz törende, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacaktır. Hemşehrilerimizin ve teşkilat mensuplarımızın, genel merkezimiz ve il başkanlığımıza atfen yapılan bu tür spekülatif paylaşımlara ve haberlere itibar etmemelerini istirham ediyorum."

Kaynak: samsunkenthaber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ