Kamuoyunun Dikkatine! Arif Acar; İddialara Cevap Verdi

Söz konusu iddianın husumetli olduğu bazı şahıslar tarafından gündeme getirildiğini ve iddianın asılsız olduğu ortaya çıkmıştır tüm kamuoyuna duyrulur

Kamuoyunun Dikkatine! Arif Acar; İddialara Cevap Verdi

Samsun’un Havza ilçesine bağlı Mısmılağaç mahallesinde kendisine ait arsaya yaptırmış olduğu samanlık deposu İmar affından sonra inşaat yapılarak tapu edildiği yönündeki ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde bazı haber sitelerinde haberler çıkmıştı..

Söz konusu iddianın husumetli olduğu bazı şahıslar tarafından gündeme getirildiğini ve iddianın asılsız olduğu ortaya çıkmıştır tüm kamuoyuna duyrulur.

Arif Acar tarafından yapılan açılamada ;

14.10.2015 yılının bedeli karşılığı satın aldığı arsanın şahsi tapulu yerine aynı yıl içerisinde dolgu ve altyapıyı yapmaya başladığı sırada, yan parselde bulunan bir vatandaş tarafından ön alım davası açılarak ihtiyati tedbir konuldu. Almış olduğum 2015 yılındaki çelik çatı evimin önünde 1,5 yıl bekledi. 2017 yılında mahkeme bittiğinden dolayı tedbir kararı kalkıp Belediye hudutları içerisinde sundurmalarda montajlı olduğu için belediyeden herhangi bir ruhsat gerektirmediğinden dolayı inşaatıma devam ettim, belediyeden herhangi bir işlem yapılmadı. Daha sonra belediyeye şikayet olduğundan dolayı inşaat durdurulmuş beklemeye bırakılmıştır. Davanın 2017 yılının 9. Ayında sonuçlanması ile bu arsanın içerisine beton plakaj yapılarak, demir montajlı ve cıvatalı, çelik sundurma yapılıp, yanları ve üstü açık şekilde bekletilmiştir.  ” dedi.

Belediye Fen işerine şikayetten dolayı, inşaat durdurulmuş fakat yeni çıkan 2018 yılında çevre ve şehirciliğin imar affı başvurulmuş olduğunu belirten Acar; “Bu belgeden sonra alınan müsaade ve ruhsat ile deponun yanları kapatılmıştır ve depo tamamlanmıştır. Bana bu konu hakkında dava açanlar ve haberimi yaptıranlar. Bana husumeti olan aramızda mahkemelik olduğum şahıs ve sürekli tehdit edildiğim bir kişi tarafından yapılmakta olup, kamuoyu bunu bilmektedir. Ayrıca aynı şahıs benim yerime 2015 yılında tedbir kararını koyan kişileri de para karşılığı arsanın yerine çok aşırı para teklif ederek bu davaları açtırmıştır ve bunu mahkemede tanıklarda ifade etmiştir. Ben inşaatımı ne hazine arazisine ne bir meraya ne bir tarlaya nede bir kamu arazisine yapmadım.  Benim yerim şahsi tapulu yerimdir. Ve belediyenin imarlı yerindedir. Çelik korsiyumlu bir sundurmadır. Ne burası 5 katlı bina nede fabrikadır.  Çevresine zararı olmayan bir yerdir. Kesinlikle herkes gibi nasıl yüzlerce binlerce insan imar affından yararlandıysa bende bir vatandaş olarak bu aftan yararlandım” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ
HAVZA SPOR İLK DEVREDE İSTENİLENİ VEREMEDİ